OOG

ESKOLA KONTSEILUA–OOG

ORDEZKARITZA ORGANO GORENA

Eskola kontseilua, eskola Komunitate-kideek zentroaren gobernuan parte hartzeko organoa da. Eskola bizitzan eragina duten erabakiak atxikituta ditu, eta esan daiteke, funtzionamenduaren arduraduna dela. Hau da, eskola kontseilua da zentroko autonomian eta funtzionamenduan erantzukizuna daukana.

ESKOLAKO KONTSEILUAREN PARTAIDEAK

ZUZENDARITZA TALDEA / EQUIPO DIRECTIVO

ZUZENDARIA.....................María Angeles Carriedo

IKASKETA BURUA.............Idoia García

IDAZKARIA.........................Naiara Pikabea

IRAKASLEEN ORDEZKARIAK

Esther Aguiar / Kontxi Peña / Maite Gil / Bego Barrenetxea / Maritere Miguel / Arantza Alonso / Aitor Atxa / Mari Carmen Martín / Nati Sierra / Mª Asun Carnicero

GURASOEN ORDEZKOAK

Javier Benito / Agueda Madoz / Eneko Lekue / Yolanda Garro / Joseba Iturbe-Ormaetxe / Miriam Cisneros / Sonia Olivera / Silvia Sáenz / Martín García / Silvia López / Sheila Pérez / Maite Astui / Joseba Calzada / Oihane Garcés / Laura Molinero

EZ IRAKASLEA

------------------

UDALETXEKO ORDEZKOA

Iker López

ESKOLA KONTSEILUAREN BATZORDEA

    • BATZORDE IRAUNKORRA: Marian Carriedo / Idoia García / Naiara Pikabea / Iker López / Mª Asun Carnicero / Oihane Garcés / Sheila Pérez / Laura Molinero / Joseba Iturbe-Ormaetxea / Martín García
    • BATZORDE EKONOMIKOA: Marian Carriedo / Idoia Garcia / Naiara Pikabea / Iker López / Eneko Lekue / Joseba Calzada / Silvia Sáenz / Mirian Cisneros / Sonia Olivera
    • TESTU LIBURU BATZORDEA: Marian Carriedo / Naiara Pikabea / zikloko hiru koordinatzaile / Yolanda Garro / Eneko Lekue
    • JANTOKI BATZORDEA: Arantza Alonso / Tomás Campo (Jantokiko arduradun bezala gonbidaturik) / Maite Gil / Silvia Sáenz / Martín García / Silvia López / Javier Benito
    • ELKARBIZITZA BATZORDEA: Arantza Alonso / Idoia García / Naiara Pikabea / Marian Carriedo / Mirian Cisneros / Martín García / Maite Astui / Águeda Madoz / Bego Menoyo (gonbidatu bezala)
    • EUSKARA BATZORDEA: Marian Carriedo / Eneko Lekue / Nati Sierra / Kontxi Peña / Iker López

HEZKIDETZA ARDURADUNA ESKOLAN

Marian Carriedo / Arantza Alonso / Águeda Madoz / Aitor Atxa / Bego Menoyo (gonbidatu bezala)


CONSEJO ESCOLAR – O.M.R.

ÓRGANO MÁXIMO DE REPRESENTACIÓN

Es el órgano de participación de los miembros de la comunidad escolar en el gobierno del centro. Tiene atribuidas las decisiones fundamentales que afectan a la vida escolar, siendo el responsable último en el ámbito de la autonomía del centro y del funcionamiento de éste.


REPRESENTANTES EN EL CONSEJO ESCOLAR

EQUIPO DIRECTIVO

DIRECTORA.....................María Angeles Carriedo

JEFA DE ESTUDIOS.........Idoia García

SECRETARÍA....................Naiara Pikabea

REPRESENTANTES DEL PROFESORADO

Esther Aguiar / Kontxi Peña / Maite Gil / Bego Barrenetxea / Maritere Miguel / Arantza Alonso / Aitor Atxa / Mari Carmen Martín / Nati Sierra / Mª Asun Carnicero

REPRESENTANTES DE LAS FAMILIAS

Javier Benito / Agueda Madoz / Eneko Lekue / Yolanda Garro / Joseba Iturbe-Ormaetxe / Miriam Cisneros / Sonia Olivera / Silvia Sáenz / Martín García / Silvia López / Sheila Pérez / Maite Astui / Joseba Calzada / Oihane Garcés / Laura Molinero

PERSONAL NO DOCENTE

------------------

REPRESENTANTE DEL AYUNTAMIENTO

Iker López

COMISIONES DEL CONSEJO ESCOLAR

    • COMISIÓN PERMANENTE: Marian Carriedo / Idoia García / Naiara Pikabea / Iker López / Mª Asun Carnicero / Oihane Garcés / Sheila Pérez / Laura Molinero / Joseba Iturbe-Ormaetxea / Martín García
    • COMISIÓN ECONÓMICA: Marian Carriedo / Idoia Garcia / Naiara Pikabea / Iker López / Eneko Lekue / Joseba Calzada / Silvia Sáenz / Mirian Cisneros / Sonia Olivera
    • COMISIÓN DE LIBROS DE TEXTO: Marian Carriedo / Naiara Pikabea / tres coordinadores de ciclo/ Yolanda Garro / Eneko Lekue
    • COMISIÓN DE COMEDOR: Arantza Alonso / Tomás Campo (invitado como respo. Comedor) / Maite Gil / Silvia Sáenz / Martín García / Silvia López / Javier Benito
    • COMISIÓN DE CONVIVENCIA: Arantza Alonso / Idoia García / Naiara Pikabea / Marian Carriedo / Mirian Cisneros / Martín García / Maite Astui / Águeda Madoz / Bego Menoyo (invitada)
    • COMISIÓN DE EUSKARA: Marian Carriedo / Eneko Lekue / Nati Sierra / Kontxi Peña / Iker López

RESPONSABLE DE COEDUCACIÓN

Marian Carriedo / Arantza Alonso / Águeda Madoz / Aitor Atxa / Bego Menoyo (invitada)